Ruciane-Nida hotels
Fundusze europejskie

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj kody promocyjne! Zniżki nawet do -70% 
Przewiń w dół

Trattoria w Puszczy

Wita Państwa Trattoria w Puszczy...

 

Puszcza Piska w sercu której się znajdujemy to miejsce, które może zafascynować swoim pięknem. Na obszarze ok. 100 tys. ha występuje wielka różnorodność roślin i zwierząt, liczne bagna i mokradła, meandrujące rzeki, to tylko nieliczne elementy tej niezwykłej krainy,
w której można wsłuchać się w głos natury. 

Wielka Knieja otwiera się dla wszystkich ludzi rozsądnych, żyjących aktywnie, a przede wszystkim - szanujących naturę.

Udostępnia wiele szlaków pieszych, rowerowych, konnych czy narciarskich, na których nierzadko można spotkać bogatą florę i faunę.

 

Przez Puszcze Jańsborska, bo tak dawniej nazywano Puszcze Piską wchodzi wiele jezior które pełnią także rolę rezerwatów, które są domem dla wielu odmian ryb. Należą do nich m.in.   Jezioro Bełdany, Nidzkie, Jegocin, Warnołty, Mokre a także największe z nich jezioro Śniardwy. 
Przepływają przez nią również dwie rzeki: Krutynia oraz Pisa.

W tutejszych lasach żyją m.in. jelenie, łosie, tarpany, bobry, sarny, dziki, zajęce, lisy, głuszce, bicoany, żurawie a od niedawna rysie i wilki.

 

Obszar Puszczy Piskiej (drugi pod względem wielkości kompleks leśny w Europie) jest ostoją ptaków. Najcenniejszy rezerwat znajduje się na jeziorze Łukajno, gdzie znajduje się ostoja łabędzie niemego. Symbolem parku jest jednak bocian biały, którego gniazda widać w wielu okolicznych wioskach

 

Puszcza porośnięta jest lasami sosnowymi z niewielką domieszką brzozy, osiki i dębu (w południowej części Puszczy) rosnących na sandrowych piaskach. Występują w m.in. jałowiec, leszczyna, jarzębina, czeremcha, kruszyna, trzmielina, jeżyny, maliny, jagody, wiele odmian grzybów oraz rośliny będące pod ochroną m.in. lilia złotogłów, wielosił błękitny, rosiczka okrągłolistna, wawrzynek wilczełyko, miodunka, żubrówka, obuwnik i 10 gatunków z rodziny storczykowatych.

 

Do tworzenia naszych dań używamy "owoców" otaczającej nas natury, współpracujemy z miejscowymi gospodarstwami, dostawcami i producentami jak również samodzielnie wędzimy wędliny, ryby i sery. Zależy nam abyście rozsmakowali się  w regionalnej kuchni mazurskiej, w której nie zabraknie również różnorodnych podróży kulinarnych do smaków z całego świata...

 

 

Smacznego

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij