Ruciane-Nida hotels
Przewiń w dół

Atrakcje w okolicy

Mazurski Raj - Hotel, Marina & SPA

Śluza Guzianka

Śluza Guzianka znajduje pomiędzy jez. Bełdany i jez. Guzianka Mała. Została oddana do użytku w 1900 roku czyli ponad sto lat temu i działa po dzień dzisiejszy. Śluza Guzianka jest bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Stanowi wodne połączenie miasta Ruciane-Nida oraz jeziora Nidzkiego z pozostałą częścią szlaku żeglownego. W sezonie każdego dnia przeprawia się w tym miejscu kilkaset jachtów, motorówek, kajaków i innych obiektów pływających. Korzystają z niej także statki białej floty.

Odległość 3,8 km
Czas 5 min
Pokaż na mapie

Leśniczówka Pranie

Znajduje się tam Muzeum Muzeum K.I. Gałczyńskiego. W leśniczówce w lipcu i sierpniu odbywają się poranki poetyckie połączone z recytacją wierszy Gałczyńskiego w interpretacji wybitnych aktorów i prezentacją muzyki poważnej. Latem Pranie odwiedza wielu gości spragnionych kontaktu ze sztuką. Spotkać i usłyszeć można tu znakomitych artystów polskiej estrady, którzy licznie odwiedzają leśniczówkę. Organizowane w Praniu imprezy kulturalne cieszą się dużym powodzeniem. Leśniczówka wygrała m.in. plebiscyt czytelników Gazety Wyborczej w 2003 r. na ulubione miejsce imprez kulturalnych na Warmii i Mazurach.

Odległość 13,4 km
Czas 18 min
Pokaż na mapie

Prom na linie Wierzba

Prom w miejscowości Wierzba koło Mikołajek jest to jedyny czynny prom na wodach jezior mazurskich. Kursuje po jeziorze Bełdany. Prom w Wierzbie jest nie tylko atrakcją turystyczną, ale pozwala także skrócić drogę osobom jadącym z Mikołajek do Popielna lub Niedźwiedziego Rogu. Prom kursuje co godzinę od 11.00 do 17.40 (17.50 od   strony Mikołajek), pokonując odległość ok.360 metrów. Taka podróż trwa 10 minut i kosztuje ok.3zl/osoba.

Odległość 12,4 km
Czas 13 min
Pokaż na mapie

Mikołajki

Miasteczko to jest nazywane “perłą Mazur” i leży w przesmyku pomiędzy dwoma wąskimi jeziorami rynnowymi: Mikołajskim i Tałty. Centrum miasta skupia się przy wschodnim brzegu Jeziora Mikołajskiego. Przy Placu Kościelnym znajduje się piękny, klasycystyczny, XIX wieczny kościół ewangelicki z wysoką wieżą zegarową.

Odległość 13,4 km
Czas 18 min
Pokaż na mapie
Pokaż wskazówki

Newsletter

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings.

OK, close